584987-2023 - ÄndringSverige-Vellinge: Parkeringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning m.m. inom Vellinge kommun
Referensnummer: UH-2023-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
i.        parkeringsövervakning,
ii.        parkeringsövervakning och hantering av avgiftsbelagda parkerings-platser (sommarparkeringar) däri inbegripet tillhandahållande av parkeringsautomater och sms – samt applikationstjänster för betalning av parkering och avgiftsupptagning, samt
iii.        flyttning av fordon inom Vellinge kommun.