See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Larm- och säkerhetssystem 2025
Beskrivning: Entreprenaden omfattar förvaltning av SISABs larm- och säkerhetssystem. Förvaltningen innebär drift och avhjälpande- samt planerat underhåll, kontroller och provningar enligt normer och standarder för respektive avtalsområde.
Intern identifierare: SISAB 2024/576
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 35121300 Säkerhetsinstallationer, 35125300 Övervakningskameror, 42961100 Passerkontrollsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45312200 Installation av inbrottssystem, 45315100 Eltekniska installationer, 50000000 Reparation och underhåll, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Larm- och säkerhetssystem 2025