2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjurssanering
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tecknande av ett kontrakt avseende fullserviceåtagande gällande sanering och bekämpning av alla förekommande skadedjur och skadeinsekter som vållar skada, sanitär olägenhet, smittspridning eller obehag samt försäkring för husbock och hästmyra och andra träskadeinsekter. Upphandlingen omfattar sanering på samtliga ytor inom Beställarens fastigheter och där tillhörande objekt, inkl. storsanering, sanering av lösöre samt tomtmark inom fastighetsgränsen, med undantag för: Sanering av avlopp Som option äger Beställaren avropa: Sanering efter skada genom sent upptäckt dödsfall Fågelsanering Vägglushund Beställaren avser att ingå kontrakt med en leverantör för avtalsperioden.
Intern identifierare: 25/5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000