585069-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Skadereglering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadereglering motor
Referensnummer: 0092/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66519400 Skadereglering
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet omfattar skadereglering inom motor; trafikansvar- kasko- samt personskador, besiktningsverksamhet samt övrig skadereglering som kan uppkomma i samband med motorskada eller regress.