Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende konsult- och specialiststöd i samband med revision
Referensnummer: RVK 2022/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisionskontoret anlitar i vissa fall externa resurser för framtagning av underlag för revisorernas bedömning eller avrop avseende löpande rådgivning. Revisionskontoret upphandlar därmed detta ramavtal för att säkerställa specialistkompetens i samband med utredningstjänster och rådgivning i den omfattning som beskrivs i detta upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79720000 Utredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen