585075-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stenungsund: Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulter Brand
Referensnummer: 2022-933
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.1.4.
Kort beskrivning
Stenungsunds kommun bjuder in intresserade leverantörer till anbudsgivning i upphandling av ramavtal för tekniska konsulter Brand.
Omfattning, krav och villkor framgår av upphandlingsdokumentet i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen