58515-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Östermalms Saluhall, FU DE 541 Styr- och Övervakningssystem.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Genomförande, oavsett form, som tillgodoser de krav som de upphandlande myndigheterna specificerat
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Östermalms Saluhall, Förfrågningsunderlag DE 541 Styr- och Övervakningssystem.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 3 700 000 SEK
exkl. moms