585293-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Behandling av trädgårdsris från hårdgjord ytå från Återvinningscentraler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBehandling av trädgårdsris från hårdgjord ytå från Återvinningscentraler
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att ta fram nytt avtal för förädling och flisning av trädgårdsris insamlat trädgårdsavfall på hårdgjord yta, samt bortforsling och behandling av fliset.
Intern identifierare24SVOA671
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 03416000 Träavfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBehandling av trädgårdsris från hårdgjord ytå från Återvinningscentraler