58533-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Plastprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling ramavtal beträffande smådelscylindrar
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19520000 Plastprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsumentverket, org.nr. 202100-2064, inbjuder er att lämna anbud på smådelscylinder som används för provning av leksakers säkerhet. Konsumentverket avser att teckna avtal med en leverantör. Konsumentverket köper ett normalår smådelscylindrar för ca 350 000 SEK/ år, exklusive moms.
Avtalstid 1.5.2021 – 30.4.2023. Avtalet kan förlängas med ett (1) år + ett (1) år om Konsumentverket så önskar. Se upphandlingsdokument för ytterligare information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121000 Säkerhetsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen