585337-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Medicinsk behandling i hemmet - Slemsugar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMedicinsk behandling i hemmet - Slemsugar
BeskrivningSlemsugar avsedda att användas av enskilda patienter i hemmiljö, inklusive vård i hemmet, samt i sjukhusliknande vårdmiljöer.
Intern identifierare2026-O002463
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter
BeskrivningMedicinsk behandling i hemmet - Slemsugar
Intern identifierare1948349-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerella krav
Intern identifierare1949331-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelA Stationär slemsug - Kravspecfikation och utvärdering
Intern identifierare1949332-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelB Portabel slemsug - Kravspecfikation och utvärdering
Intern identifierare1949409-3