See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fysioterapimaterial
Beskrivning: Region Östergötland inbjuder härmed till anbudsgivning avseende upphandling fysioterapimaterial. Upphandlingen omfattar flera anbudsområden inom träningsutrustning och förbrukningsmaterial till rehabverksamheter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33155000 Utrustning för fysisk behandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Skivstång med vikter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37440000 Träningsutrustning, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning, 37426000 Balansutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hantlar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kettlebells
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Viktmanschetter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Pilatesboll
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Stepupbräda
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Balansplatta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Balansdyna
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Balansdyna uppblåsbar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Träningsmatta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Träningsband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Sporttejp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Kinesiotejp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Akupunkturnålar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Tidtagarur
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Mobiliseringskuddar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Massageolja
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Anatomiska planscher
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Anatomiska modeller
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Handträningsmassa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Handträningskub
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Handträningsboll
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Goniometer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Fingergoniomenter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Skattningsinstrument
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Monofilament
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123764:Lot:26