SGU efterfrågar åtgärdsförberedande utredningar vid den tidigare kemtvätten. Utredningarna syftar till att klargöra åtgärdsbehovet och förutsättningarna på platsen inför projektering. Uppdraget framgår i detalj av AUC.1.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 90700000 Miljötjänster, 90730000 Spårning, övervakning och återställning av föroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
SGU efterfrågar åtgärdsförberedande utredningar vid den tidigare kemtvätten.
Utredningarna syftar till att klargöra åtgärdsbehovet och förutsättningarna på
platsen inför projektering.