585363-2020 - ResultatSverige-Luleå: Optikertjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasögon för bildskärmsarbete Region Norrbotten
Referensnummer: 20/127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85160000 Optikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser synundersökning och glasögon för bildskärmsarbete för leverans till Region Norrbotten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33734000 Glasögon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen