585371-2020 - ResultatSverige-Halmstad: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter av tillagad mat och specerier mellan kommunala enheter
Referensnummer: KS 2020/00293
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar transporter av tillagad mat och specerier. Mat och specerier finns i mattransportvagnar/skåp och lådor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen