Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttstäd
Referensnummer: 202061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser flyttstädning under avtalsperioden. Beställaren har löpande behov av flyttstäd när hyresgäster flyttar in och ut. Behovet varierar under månaderna, dock är den största delen under månadsskiften.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen