585375-2021 - ResultatSverige-Charlottenberg: Socialvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster inom Individ- och familjeomsorgen
Referensnummer: 2021-134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bemanningstjänster för uppdrag inom Individ- och familjeomsorgen i Eda kommun.
Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden, socialsekreterare (barn och unga, vuxna, socialpsykiatri, ekonomiskt bistånd och familjerätt), LSS-handläggare och enhetschef.
Uppdraget kan vara på kort eller längre sikt utifrån beställarens behov. Uppdraget utförs på plats hos beställaren, om inget annat överenskommits.
Avtalet är ett ramavtal där kontrakt tecknas med flera leverantörer. Beställaren avser teckna avtal med de leverantörer som uppfyller kraven.
Avrop sker successivt under avtalstiden. Vid avrop tillämpas fördelningsnyckeln dynamisk rangordning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen