Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterskötsel av yttre miljö fastigheter
Referensnummer: KS21.703
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillsyn och skötsel avseende vinterväghållning av den yttre miljön på fastigheter inom Lerums kommun. I huvudsak består fastigheterna av skolor, förskolor, äldreboende, och gruppboende.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen