Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för hantverkstjänster, elarbete
Referensnummer: KS20.699/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för hantverkstjänster, elarbete omfattar uppdrag av underhålls- och reparationsarbeten samt mindre avgränsade projekt inom Kommunens fastighetsbestånd. Uppdrag, elarbete (totalentreprenader) ska utföras på löpande räkning efter avrop. För denna kategori avser Kommunen att teckna minst tre ramavtal, om så är möjligt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen