585440-2019 - PlaneringSverige-Johanneshov: Fönster
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for information (RFI) Fönster
Referensnummer: 20-141 RFI
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44221100 Fönster
II.1.4.
Kort beskrivning
HBV genomför en RFI (request for information) för kommande ramavtal avseende: Fönster av trä/aluminium samt trä - med eller utan montage.
Denna RFI fungerar som en marknadsanalys där leverantörer har möjlighet att lämna återkoppling på ställda frågor samt ge förslag på önskemål och förbättringsåtgärder till den framtida ramavtalsupphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45421132 Montering av fönster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen