585470-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning och revision – Revisionstjänster - externt finansierade projekt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster - externt finansierade projekt
BeskrivningUpphandlingen omfattar genomförande av särskilt specificerade revisionsprojekt innefattande granskning av exempelvis EU-projekt, Sida-projekt samt projekt finansierade av amerikanska federala medel vars finansiärer har krav på revision. Ramavtalet är uppdelat i följande delområden: - projekt med nationella finansiärer - projekt med internationella finansiärer.
Intern identifierareSU FV-1743-24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelProjekt med nationella finansiärer
BeskrivningRevision av projekt med Svenska finansiärer, inklusive Sida-projekt och Forensic Audit.
Intern identifierareProjekt med nationella finansiärer
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelProjekt med internationella finansiärer
BeskrivningRevision av med internationella finansiärer, främst EU-projekt och amerikanska projekt.
Intern identifierareProjekt med internationella finansiärer