See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Profilprodukter
Beskrivning: Huddinge kommun planerar att genomföra en upphandling av Profilprodukter såsom nyckelband, datorfodral, kulspetspennor, fröpåsar, handsprit, muggar (keramik/stengods), tygkassar, vattenflaskor (plast), tablettaskar, sadelskydd. Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av profilprodukter dels i syfte att marknadsföra kommunen, dels i syfte att användas i kommunens egna verksamheter. Utformningen ska följa kommunens grafiska profil och stärka kommunens varumärke.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97601:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22462000 Reklammaterial, 22900000 Diverse trycksaker, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 79340000 Reklam och marknadsföring