58551-2018 - ResultatSverige-Skellefteå: Personbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personbilar och lätta skåpbilar
Referensnummer: UH-2018-6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser personbilar och lätta skåpbilar för tecknande av ramavtal för Skellefteå kommun, Skellefteå Industrihus AB, Skelleftebostäder AB, Skellefteå Museum AB, Västerbottensteatern och Malå kommun.
Kravspecifikationerna anger våra krav och önskemål på fordonen.
Upphandlingen är uppdelat i flera prisgrupper där anbudsgivare kan lägga anbud på en eller flera prisgrupper Ramavtalet är rangordnat, det vill säga att fler än en leverantör kan komma att utses per prisgrupp.
Maximalt tre (3) fordon per prisgrupp kommer att utses.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Prisgrupp 1 personbilar biogas bensin 1300 -1600 kg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar, 34136000 Skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Prisgrupp 2 personbilar diesel 1450 -1600 kg
Del nr: 2
Prisgrupp 3 personbilar diesel 4WD 1450 -1600 kg
Del nr: 3
Prisgrupp 4 lätta skåpbilar 1400 - 1700 kg
Del nr: 4