585533-2022 - ResultatSverige-Malmö: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionsbesiktning av brandlarm och sprinkler
Referensnummer: SN-2022-743
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för besiktning av brandskyddsanläggningar. I ramavtalet ingår både löpande och tillkommande revisionsbesiktningar, entreprenad- och leveransbesiktningar samt beställarstöd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen