Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lösning för e-underskrift
Referensnummer: 22/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79132100 Certifieringstjänster för elektroniska signaturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun avser att upphandla en lösning för e-underskrift.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48170000 Programvara för kontroll av överensstämmelse, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen