585537-2022 - ResultatSverige-Sundbyberg: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Streamingtjänster
Referensnummer: 22/000733
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Sida har för avsikt att upphandla ett ramavtal med en leverantör som ska tillhandahålla streamingtjänster (videoproduktion) för framtida externa och interna event. Sida efterfrågar en leverantör som på ett proaktivt sätt tar helhetsansvar för streamingtjänsterna, med tillhörande teknik och arbete. En leverantör som bidrar till enkla och tillförlitliga streamingtjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen