Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster kommunägda bolag
Referensnummer: UH-2023-202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Härnösands hus och AB Härnösands kommunfastigheter inbjuder till anbudsgivning gällande avtalsupphandling om konsulttjänster inom revisionsområdet, revisionstjänster för kommunala fastighetsbolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget innebär att i enlighet med Aktiebolagslagen genomföra revision och sammanställning av de underlag som bolagens ansvariga tillhandahåller som revisionsunderlag inför årsbokslut.