2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramkontrakt för utförande av markarbeten på uppdrag av Stockholm Parkering, som förvaltar och driftar parkeringsanläggningar inom Stockholms stad. Arbetet kan komma att utföras både vid inomhusanläggningar (parkeringsgarage) samt ytparkeringar utomhus. Ramkontraktet omfattar bland annat, men är inte begränsat till, följande typer av arbeten, markarbeten så som anläggningsarbeten, asfaltering, lagning av potthål, grusning av ytor, montering av stopplank samt fundament, sten-/plattläggning och schaktarbeten.
Intern identifierare: SP 2025/129
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Markarbeten