See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Projektering gata, konstbyggnader, VA
Beskrivning: Ramavtalet omfattar att som konsult utföra konsulttjänster för uppdrag inom projektering av gata, väg, konstbyggnader och VA, allt med successiva avrop när behov uppkommer i den löpande verksamheten hos respektive avropande myndighet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88945:Lot:1