2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bränd kalk
Beskrivning: Behov av bränd kalk för drift av anläggningen i Uppsala. Bränd kalk används för att rena rökgaser från våra produktionsanläggningar Beräknad planerad användning 2000 ton per år. Bränd kalk används kontinuerligt under driftsäsongen men främst under September till Maj
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116343:Lot:1