585655-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster i samband med i lag föreskriven revision – Revisionstjänster för Uddevalla kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster för Uddevalla kommun
BeskrivningDenna upphandling genomförs på uppdrag av kommunens revisorer och omfattar både tjänsten som sakkunniga till de förtroendevalda revisorerna i kommunen för grundläggande och fördjupad granskning , sakkunniga till lekmannarevisorer i bolag/stiftelser samt tjänsten finansiell revision i bolag/stiftelser.
Intern identifierareKREV/2025:22
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000