585673-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av tälthallar – Lagerhallar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelLagerhallar
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för byggnation, ombyggnation, leverans, projektering i förekommande fall samt montage av lagerhallar och lagertält. Lagerhallarna och lagertälten är avsedda för användning inom exempelvis hamnverksamhet, avfalls- och återvinningsverksamhet, energi, VA, fiber samt liknande samhällsinfrastruktur som representerar verksamheter Sinfras medlemmar verkar inom.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45217000 Byggnation av tälthallar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129116:Lot:1