585795-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Byggentreprenader
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering avgastorn TC25
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Projektering avgastorn till TC25.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 19 261 700,00 SEK
exkl. moms