See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för vinterunderhåll av gator
Beskrivning: Östhammars kommun avser upphandla ramavtal för vinterunderhåll av gator. Upphandlingen delas upp i 14 olika anbudsområden (snöröjningsområden). Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller fler anbudsområden. Vid anbud på fler anbudsområden måste kapacitet för att utföra uppdrag vid samma tidpunkt innehas av anbudsgivaren.
Intern identifierare: KS-2024-73
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Besvaras av samtliga anbudsgivare.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Alunda 1 (inkl Ekeby)
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Alunda 1 (inklusive Ekeby)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Alunda 2
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Alunda 2.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Gimo 1 (inkl Hökhuvud)
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Gimo 1 (inkl. Hökhuvud)
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Gimo 2
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Gimo 2.
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Gimo 3
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Gimo 3.
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Hargshamn
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Hargshamn
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Öregrund 1
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Öregrund 1 (inkl. Gräsö skola)
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Öregrund 2
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Öregrund 2
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Östhammar 1 (inkl. Norrskedika)
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Östhammar 1 (inkl. Norrskedika)
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Östhammar 2
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Östhammar 2.
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Östhammar 3
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Östhammar 3.
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Österbybruk 1 (inkl. Dannemora)
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Österbybruk 1 (inkl. Dannemora)
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Österbybruk 2
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Österbybruk 2.
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Österbybruk 3
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Österbybruk 3.