585993-2020 - ResultatSverige-Visby: Rådgivning tillhandahållen av sjuksköterskor
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdguiden 1177
Referensnummer: HSN 2020/389
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141220 Rådgivning tillhandahållen av sjuksköterskor
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att ge kvalificerad sjukvårdsrådgivning via telefon till invånarna i Gotlands län och personer som vistas där.
Beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen