2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillfälliga städtjänster Vätterhem
Beskrivning: Vätterhem avser att teckna ramavtal med flera leverantörer gällande städtjänster vid behov. Det är när egen personal inte finns tillgänglig som Vätterhem har behov av samarbetspartners. Som leverantör kan ni förvänta er arbeten så som städning av trapphus, tvättstugor, avflyttningsstäd i lägenheter (allt från städning av hela lägenheter till kompletterande städning av städanmärkningar), kontorsstäd, osv. Upphandlingen är uppdelad på fem anbudsområden och de utvärderas var för sig. Ett av anbudsområdena avser ett reserverat kontrakt.
Intern identifierare: 23/228
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell
Beskrivning: Det är när egen personal inte finns tillgänglig som Vätterhem har behov av samarbetspartners. Som leverantör kan ni förvänta er arbeten så som exempelvis städning av trapphus, tvättstugor, avflyttningsstäd i lägenheter (allt från städning av hela lägenheter till kompletterande städning av städanmärkningar), kontorsstäd med mera. Ett av anbudsområdena avser ett reserverat kontrakt. Upphandlingen är uppdelad på fem anbudsområden och de utvärderas var för sig.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Leverantörskvalificering
Beskrivning: Det är när egen personal inte finns tillgänglig som Vätterhem har behov av samarbetspartners. Som leverantör kan ni förvänta er arbeten så som exempelvis städning av trapphus, tvättstugor, avflyttningsstäd i lägenheter (allt från städning av hela lägenheter till kompletterande städning av städanmärkningar), kontorsstäd med mera. Upphandlingen är uppdelad på fem anbudsområden och de utvärderas var för sig. Ett av anbudsområdena avser ett reserverat kontrakt.