586002-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HVB - Barn och unga 0-20 år
Referensnummer: TK 20.078
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser HVB för barn och unga 0 - 20 år. Det som efterfrågas är utrednings- och behandlingsplatser. Upphandlingen är indelad i fyra olika anbudsområden;
A. HVB utredning barn 0–17 år utan/med förälder
B. HVB behandling barn 0–17 år utan/med förälder
C. HVB utredning unga 18–20 år
D. HVB behandling unga 18–20 år
För vidare information, se upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen