586039-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Däck till lätta och tunga fordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI2019-2071 Däck & däckservice Katrineholm
Referensnummer: TI2019-2071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster inom Däck och däckservice till Katrineholms kommun, Katrineholms fastighet AB, Katrineholms Industrihus, Sörmland Vatten och Avfall AB samt Västra Sörmlands räddningstjänst
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen