586089-2019 - ResultatSverige-VÄNERSBORG: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddsventilation
Referensnummer: RS 2019-02530
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Skyddsventilation för VGR. Upphandlingen omfattar dragskåp, säkerhetsbänk klass 2, dragbänk, punkutsug, kemikalieskåp och syraskåp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39180000 Laboratoriemöbler, 39181000 Laboratoriebänkar, 42520000 Ventilationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen