586117-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Signalutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
26832 Signalstrategisk utrustning - Blå linje
Referensnummer: FUT 2022-0918
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34942000 Signalutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser reläer och komponenter för utbyggnad av den befintliga tunnelbanan i Stockholms län.