58612-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Undersökningar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hälso- och sjukvårdsbarometern 2018
Referensnummer: 18/126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser genomförande av Hälso- och sjukvårdsbarometern under åren 2019–2022.
Tjänsten innebär att årligen, samlat för alla Beställare (se bilaga 1 - Beställare), genomföra
Rikstäckande undersökningar i enlighet med villkoren i avsnitt 4 i förfrågningsunderlaget.