2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal mark- och ledningsentreprenader
Beskrivning: Kungälv Energi AB inbjuder härmed till anbudsgivning för upphandling av ramavtal avseende mark- och ledningsentreprenader för verksamhetsområdena: • Fjärrvärme • El • Gatubelysning • Optonät.
Intern identifierare: 25/2
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000