Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flow Cytometery System
Referensnummer: LiU-2019-01528
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
The Core Facility Cytometry unit at Linköping University has decided to invest in a new instrument capable of measuring multiple fluorescent reporters without spectral overlap, as well as measuring autofluorescence as a separate parameter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen