586176-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vibrationsmätning och riskanalys
Referensnummer: ABV 2021/0635-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren upphandlar ramavtal vilket omfattar utförande av teknikkonsulttjänster med inriktning på riskanalys, besiktning och vibrationsmätning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71351500 Markundersökningstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen