2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal för skogsförvaltare och skogsentreprenör
Beskrivning: Upphandlingen avser en skogsförvaltar och skogsentreprenörstjänst. Skogsförvaltartjänsten omfattar planering, budget, avverkningsanmälning, platsbesök och dialog med fastighetsägare, intresseorganisationer och grannar samt ajourföring av skogsbruksplanen och dokumentation kopplat till certifiering. I skogsentreprenörrollen ingår utförande av skogsåtgärder samt att upprätta detaljplanering för varje område samt försäljning av virket.
Intern identifierare: SBN25.146
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77231300 Skogsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000