Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter av slurry och biogödsel
Referensnummer: 17/174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
JEBIO har för sin verksamhet behov av att teckna ramavtal om lastning, transport och lossning av slurry från företagets förbehandling på Torsvik till rötning vid Simsholmens avloppsverk i Jönköping samt lastning, transport och lossning av biogödsel från företagets verksamhet vid Simsholmens reningsverk till företagets kunder i Jönköpings kommun med omnejd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen