586327-2019 - ResultatSverige-Linköping: Medicinska informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ambulansjournalsystem
Referensnummer: UC-2018-320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48814000 Medicinska informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ambulansjournalssystem
Helt eller delat anbud
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive anbudsområde.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet ser ambulansjournalssystemet som ett strategiskt anbudsområde som behöverhållas ihop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48814200 Patientadministrativt system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen