586328-2024 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Rambeskrivningprojektering av 3 st ventilationsprojekt (ombyggnad)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Rambeskrivningprojektering av 3 st ventilationsprojekt (ombyggnad)
BeskrivningDen här upphandlingen avser ett avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde Projektering LUFT. Uppdraget omfattar projektering av ramhandlingar för 3 stycken ventilationsprojekt (ombyggnad). Projekten innebär i huvudsak utbyte av ventilationsaggregat i 3 stycken fastigheter, med tillhörande installationer i form av El, VS och SÖ. Även förekommande byggarbeten i varierad omfattning.
Intern identifierareKLF 2024/1525
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Rambeskrivningprojektering av 3 st ventilationsprojekt (ombyggnad)