Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala lås
Referensnummer: UH-2021-21271
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44521110 Dörrlås
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå kommun inbjuder er att inkomma med ansökan om att få lämna anbud, i upphandlingen,
Digitala lås för vård- och omsorgsboende (ordinära boende) enligt SOL.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen