Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vikmaskiner & mangelseparator till Tvätteriet Alingsås
Referensnummer: RS 2021-01191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42716000 Tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Vikmaskiner och mangelseparator till Tvätteriet Alingsås (TvA)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42716100 Tvättanläggningar, 42716110 Utrustning för tvätt, 42716130 Kemtvättmaskiner, 42717000 Utrustning för strykning och vikning av tvätt, 42717100 Utrustning för vikning av tvätt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen