586485-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskdesinfektor
Referensnummer: FTV190104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Skåne har behov av ett ramavtal för diskdesinfektorer till cirka 70 tandvårdskliniker i Skåne.